Vlastní výzdoba

Jednoduše posbírat vše, co se vám líbí, roste venku a naaranžovat to například do ošatky nebo jiné nádoby. Zní to snadně, jenže někdo s tím i přesto může mít problémy nebo se mu nechce dlouho přemýšlet nad tím, jak a co využije a kam to nakonec umístí. Proto je zde malá inspirace.
vydlabávané dýně
Klasika – vydlabané dýně
Stačí si sehnat dýni o vhodné velikosti, malý ostrý nůž, lžíci a fixu. Předkreslete si, co chcete vyřezávat, a odřízněte vršek dýně, abyste mohli dýni vydlabat a později vkládat svíčku. Lžící vydlabejte vnitřek, nezapomeňte ale nechat dostatečně silnou stěnu, cca 2–3cm. Poslední krok je vyřezání tvarů, vložení svíčky a je hotovo.
Dekorace v proutí
Budete potřebovat košík nebo ošatku, zelené větvičky (břečťan, buxus), malé dýně a tykve, mrkev, brambory, šípky a další přírodniny, které vydrží. Do ošatky dejte nejprve břečťan a větvičky, abyste vytvořili podklad. Na ně poskládejte dýně a tykve a dotvořte zbytkem přírodnin. Výrobek můžete umístit na schodiště, balkon, terasu nebo na stůl. Je to na vás.
Ježek
PET lahev s černým nebo červeným víčkem položte na bok na karton, přilepte na ni šišky stopkami tak, aby vytvořily dojem bodlinek a lahev se nekutálela, na papír nakreslete oči, vystřihněte a přilepte mezi šišky a hrdlo lahve, aby byly v místě opravdových očí. Mezi bodliny umístěte šípky, listí nebo cokoliv chcete a máte hotovo.
výzdoba s dýněmi
Věnec
Někdo je má na dveřích celoročně, někdo jen o Vánocích. Proč ale nezkusit něco nového a neudělat si vlastní věnec podle vaší fantazie? Potřebujete korpus (šikovnější kutilové si ho spletou z proutí), listy, kaštany, ořechy, šípky, jeřabiny, stuhy, drátek a tavnou pistoli. Korpus obalte listím stejným způsobem jako při vánočním věnci, vrstvěte, míchejte barvy i tvary. Udělejte poutko na zavěšení. Podle fantazie nalepte přírodniny a případně stuhu. Můžete také zkusit růžičky z listí a pak je přilepit.
Vidíte, že to není složité. Postačí jít jednou na procházku do parku a pár minut času doma, abyste vytvořili krásné a jednoduché podzimní výrobky, které jsou zároveň příjemnou a tematickou výzdobou.