Jak si doma vyrobit kouzlo podzimu?

Televizní reklamy nás od léta lákají k přípravě Vánoc, a přitom je podzim právě v plném proudu. Než tedy vytáhneme ze sklepa ozdoby a začneme nakupovat dárky, pojďme si ho ještě pořádně užít.
 
Nejjednodušší možností, jak si trochu té podzimní nálady vytvořit doma, je samozřejmě pořídit již hotové dekorace v obchodě. Ale když pominu cenový rozdíl, doma vyrobená dekorace může být zábavou nejen pro nás, ale i pro naše malé ratolesti. A navíc radost z povedené práce bude možná ještě větší než z dekorace samotné.
podzimní věnec
 
Věnce, zvířátka z kaštanů a špejlí, vyřezávané dýně, lucerničky, svíčky… Možností je opravdu spousty. Je jen na nás, na co se cítíme a co si vybereme. Internet, časopisy i obchůdky s dekoracemi nám poslouží jako inspirace. Nic z toho není tak složité, abychom to nezvládli.
zvířátka z kaštanů
 
Teplé barvy podzimu úplně svádí k tomu uvařit si čaj, zapálit svíčky, zalézt pod deku a pustit si nějaký pěkný film. Než ale tohle uděláme, je fajn prohlédnout si výjimečnost podzimu z blízka a udělat si alespoň krátkou procházku přírodou. Materiál k vyrábění pak najdeme všude kolem sebe. Opadané listí ze stromů dodá našim výtvorům tu pravou barvu podzimu. Oříšky, skořápky, šišky, různé větvičky, to vše poslouží jako plastické ozdoby. Celé to můžeme prosvítit šípky či jeřabinami nebo některým z podzimních květů. Sušené plátky ovoce nám zase dekoraci krásně provoní.
 
I doma určitě objevíme materiál k použití. Barevné stuhy, kusy starých látek, bavlnky, provázky, knoflíky, zavařovací sklenice a spousty dalších věcí, pro které jsme už neměli využití, nám teď můžou dobře posloužit.
 podzimní listí na stromě
K výrobě se nám budou hodit také nůžky, lepenka, lepidlo, ideálně tavná pistole a podložka. Trocha trpělivosti, odhodlání a ta správná nálada k tvorbě jsou také bezesporu třeba.
 
Teď už jen vybrat, co se nám do našeho bytu bude nejvíce hodit a můžeme se pustit do práce.