Business z domova

Stále více mladých lidí dnes touží po práci z domova. Pracovat ze svého pohodlného místa kdy se vám jen zachce je přeci každého sen. V dřívějších dobách bez internetu taková možnost nebyla, neexistovaly ani takové profese, u kterých by to bylo možné. Dnes je ale takových profesí spousta a ani firmám to nedělá velký problém.
část budíka
 
Jaké jsou tedy pro a proti?
 
Jednoznačně největším kladem práce z domova je pohodlí. Vaše rána nemusí být nepříjemná a budík již nebude vaším největším nepřítelem. Ranní kávičku nepijete proto, abyste přežili další den v práci, ale pro potěšení. Nikdo nad vámi nestojí a neříká, co máte dělat. Vy se rozhodnete, kdy se pustíte do práce. A odkud? To je taky na vás. Pracovat můžete z postele, z gauče v obýváku a klidně si k tomu můžete pustit váš oblíbený film. Můžete zajít i do kavárny a udělat si hezký den. Nemusíte snášet znervózňující prostředí kanceláří ani nepříjemné obličeje kolegů. Organizujete si svůj čas a vše si řídíte vy sami.
 
Na druhou stranu má práce z domova i pěknou řádku záporů. Pokud potřebujete vždy trochu postrčit a nevyhovuje vám příliš velký prostor pro seberealizaci, na práci z domova můžete hned zapomenout, protože to vůbec není pro vás. Práce z domova vyžaduje vůli, a pokud ji nemáte, nikdy se k počítači nedostanete a dost brzy budete bez práce, ale to už bude pozdě. Docházení do kanceláře má totiž něco do sebe, víte, že tam musíte a v kolik přesně, kdežto doma budete práci stále odkládat na potom, až ji nakonec nestihnete udělat.
pracovní stůl doma
Práci v kanceláři se věnujete několik stanovených hodin denně a po jejich uplynutí si práci domů tzv. „netaháte“.  Pokud pracujete z domova, jsou pro vás úkoly a termíny pořád přítomné a vy nemyslíte na nic jiného. Může se vám to vymknout z ruky a kvůli brzkým termínům budete doma pracovat od rána do večera a s pohodlím a volným časem to nebude mít nic společného. Navíc, doma nemáte žádný kolektiv, nepotkáte žádné nové přátele a za chvíli vás to může přestat bavit.
 
Práce z domova není tak růžová, jak ji spoustu lidí maluje, ale pro někoho skutečně může být to pravé ořechové.