Jak si vybrat vhodný telefon?

Plánujete si koupit nový telefon, ale potřebujete poradit v tom, čeho byste si u nového telefonu měli všímat? Tento krátký článek Vám poradí tak, abyste si vybrali na první dobrou správně a nemuseli pak ztrácet čas se zbytečnou reklamací.
digitální fotoaparát
 
Co je dobré si promyslet nejdříve, je určitě to, k čemu budete telefon používat – pokud Vám stačí jen obyčejné psaní esemesek a volání, bude Vám stačit obyčejný tlačítkový mobil s totálně základními funkcemi. V takovém případě za mobil utratíte jen drobnou částku. Pokud jste ale náročnější uživatel a chtěli byste, aby Vám mobil tak trochu suploval počítač, budete si muset vybrat spíše mezi chytrými telefony – v tom případě však musíte počítat s tím, že si více připlatíte.
 
Promyslet byste si také měli to, do jakých podmínek budete Váš mobil brát – pokud jste běžný uživatel a neplánujete s Vaším mobilem chodit do riskantních prostředí, bude Vám stačit nějaký obyčejný – pokud je ale velká pravděpodobnost, že Vám mobil spadne nebo zmokne a Vy nechcete, aby Vám při první nehodě přestal fungovat, je určitě vhodné tuto skutečnost zvážit a dle toho vybírat.
 
Pokud si plánujete do mobilu stáhnout plno aplikací a celkově ho používat tak, že bude možné, že bude muset podávat lepší výkon, vřele doporučujeme vybírat si mobily s větší RAM – a platí zde nepřímá úměrnost: čím větší RAM, tím menší pravděpodobnost, že se Vám mobil bude zasekávat. Pro závisláky na mobilních hrách určitě doporučujeme RAMku co největší, protože ty novější hry by se Vám mohly na nějakém pomalejším telefonu sekat, případně je nespustíte vůbec.
chytrý telefon na focení
 
Vhodné je také si všímat toho, jaký má mobil výstup pro sluchátka. Běžně mají mobily výstup pro 3,5 mm jack, může se ale také stát, že ho mít nebude a že budete nuceni použít port pro nabíjení – samozřejmě s redukcí. U té je ale možné, že se Vám časem konektor „vyžvejká“, a Vy tak budete slyšet hrát jen jedno sluchátko, případně neuslyšíte nic. Možnost u těchto telefonů je pořídit si bezdrátová sluchátka, u těch ale počítejte s tím, že si budete muset připlatit.