Ubrat na váze není zase tak komplikované

Chtít zhubnout nestačí. Musíte s tím taky začít a tím nejlepším začátkem je vědět, kolik je potřeba zhubnout na zdravou váhu. V tom vám pomůže BMI kalkulačka.

Ubrat na váze není zase tak komplikované

Dnes má problémy s nadváhou naprostá většina české dospělé populace a žel i mnoho menších dětí. Nadváha samotná problém zas tak velkých rozměrů není, zvláště, pokud je nízká. Ovšem v případě, že jste obézní, je potřeba začít být na poplašný zvon, jelikož tento stav není jen nepříjemný z estetického a praktického hlediska, ale může také poškodit vaše zdraví. Čím více tukových buněk se vám v těle uloží, tím vyšší máte šanci na propuknutí některé z mnoha desítek chronických chorob. Ty jsou zákeřné v tom, že mohou napadnout stejně dobře jak tělo, tak i duši.

Paprika

Není ale nutné panikařit. To, že vážíte hodně, ještě nemusí za všech okolností znamenat, že jste obézní. Podle váhy to nezjistíte, i když hmotnost je jedním ze stěžejních indikátorů. Je potřeba si provést výpočet bmi bmikalkulacka.cz a až podle výsledků pak začít jednat. Čím nižší výsledek bude, tím lépe pro vás. Bude-li však číslo vycházející z rovnice ukazovat na obezitu, měli byste začít hubnout nejlépe ihned.

Hubne se hlavně po stravě

Asi i naprostému laikovi musí být jasné, že hlavním viníkem nadměrně hmotnosti je strava. V případě, že rádi jíte u stánků s rychlým občerstvením, je jasné, odkud nadměrnou váhu máte. Jídlo takto připravované je obvyklé plné tuků a cukrů, což je pro tloušťku ideální potrava. Chcete-li ubrat na váze, musíte se vyhnout všem takovým pokrmům, a to jak venku, tak hlavně doma. Jezte více zeleniny, ovoce a neodpírejte si ani luštěniny. Nejspíše to pro vás bude ze začátku nezvyk, ale s postupem času si na nový jídelníček zvyknete.

Svinovací metr

Kdybyste i přesto, že už delší dobu jíte zdravě, nehubli, je dobré navštívit odborníka, který vás pořádně vyšetří a doporučí další možnosti. Dietologové jsou v tomto směru nejlepším řešením, jelikož se s jejich pomocí dozvíte všechny podstatné informace týkající se odtučňování. Díky nim pak pro vás bude daleko jednodušší pochopit určité věci a tím i efektivněji hubnout.