Dodejte svému interiéru přírodu a dosáhněte eko stylu

Návrat k přírodě slaví úspěchy a dočkalo se mu velké popularity již před několika lety, a to zejména poté, co se dostal do povědomí lidí po celém světě dánský styl hygge a švédské lykke. Podobné interiéry jsou plné zemitých odstínů, dřeva a proutí. Z obyčejného bytu se díky pár jednoduchým a poměrně levným změnám může stát oáza klidu a hřejivé místo, kde budete rádi trávit svůj čas.

Začněme u základů

V první řadě se podívejme na trochu větší a finančně náročnější prvky. Jedná se pochopitelně o nábytek a kuchyňskou linku, ale také moderní dřevěné schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-93-drevene-schody, které se budou ve vašem domově nádherně vyjímat. Odstín a styl je pouze na vás. Pokud si myslíte, že dřevěný nábytek je nudný, hodně se mýlíte. Na výběr máte obrovské množství variant, které potěší každého člověka a rodinu.

Dřevo kuchyně interiér

Zaplňte prostor příjemným dekorem

Dekorace jsou důležité. Měly by být krásné, ale také praktické. Ideální jsou látky všech barev a typů. Obývací pokoj i ložnici můžete doplnit polštářky, ale také hřejivými dekami, koberečky nebo závěsy. Vhodné jsou také menší lampy, které umístíte na více míst a díky tomu rozptýlíte večer světlo. Prostor bude najednou působit velmi útulně a hřejivě.

Nedílnou součástí domova by se také měly stát rostliny. Nejen, že poskytují kyslík a filtrují škodlivé látky z ovzduší, ale také se díky nim budete cítit lépe. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh a množství, zaručeně do vašeho domova přinesu přirozenou krásu, svěžest a čistý vzduch. Vždy byste se měli řídit podle toho, kolik místa máte k dispozici, abyste se nakonec v rostlinách doma netopili.

Světlá ložnice rostlina

Nejčastěji používané barvy

Barevné schéma interiéru by mělo odpovídat přírodě, ale není to podmínka. Pokud máte rádi pestré a jasné odstíny, můžete samozřejmě umístit např. jeden barevný prvek do místnosti. Obecně se hojně používá paleta odstínů bílé, modré, zelené, okrové, pískové a dalších. Základem je ovšem jemný odstín. Většinou se nepoužívá nic křiklavého a neměli byste kombinovat více než tři barvy.