Světlo v domácnosti

V dnešní moderní době si většina z nás asi už ani neumí představit takové čtení či psaní úkolu při svíčce nebo petrolejové lampě. V minulosti však byly lidi rádi i za tento kousek světla, který jim minimálně, ale přesto osvětlil domek.

Je pravda, že taková večeře při svíčkách je hodně romantická, a taky někde na chalupě tím dokážeme pár dní vytvořit romantickou atmosféru, ale to je spíš taková relaxace a oddych. Samozřejmě, že s dobou se vyvíjely různé možnosti osvětlení pokojů. Od těžkých křišťálových lustrů, které zdobily panské, sídla až po lehounké, jednoduché a praktické lustry dnešní doby. Výběr takového svítidla závisí od místnosti, ve které se bude nacházet. Někdy to není až taková jednoduchá záležitost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to ovlivněno několika kritérii, které by měl splňovat.

8705-cl221-pla81-cp024-full(1)-1500x1500

Určitě bychom si měli položit otázku, jak velkou místnost chceme osvětlit a jak to uděláme. Většinou vybíráme jednoduché lustry a při jednom je ten výběr trochu specifický. Protože lustr do obýváku si zaslouží větší pozornost. Je to asi tím, že obývací pokoj bereme jako reprezentativní místnost bytu či domu. Dáváme si záležet na výběru nábytku, pohovky, doplňkůvlastní představivost a fantazie a zmíněného lustru. Výhodou dnešní doby je bohatý a pestrý výběr. Inspirace televizí, internetem, časopisy, a tak trochu i přispívá k většině úspěšných rozhodnutí. Když už máme zařízený obývák a v hlavě představu jaký lustr bychom asi chtěli dochází k realizaci. Je tu několik možností, jak si zmíněný lustr pořídit. Můžete celé dny a hodiny chodit po obchodech a vybírat a pak se unavený a znechucený vrátit domů.

14705-cl358-aba74ne27-ct0201(4)-1500x1500

Ale taky máte možnost výběru a nákupu v pohodlí domova s kávičkou v ruce. Stačí když kliknete na odkaz v tomhle článku a úspěch máte zaručený. Určitě budete mile překvapeni výběrem a nabídkou svítidel. A pak vám už nic nebude bránit rozsvítit ten nejhezčí lustr právě u vás v obýváku.