Když peníze nestačí

Žádný soukromý podnikatel se neobejde bez dosahování dostatečně vysokých příjmů. Musí si totiž nezbytně vydělat sám na sebe, na všechno, co s jeho životem souvisí, a navrch jsou potřeba i peníze na to, aby se zaplatil chod firmy jako takové. Je nezbytné si tedy dost vydělat. Jenže vydělá si opravdu každý podnikatel dost? Má za všech okolností takové příjmy, jaké by potřeboval mít? Pochopitelně nikoliv. Bohužel.

I kdyby se někdo takový snažil sebevíc, nikdy nemá jistotu, že z toho, co vydělá, zaplatí vše, co se zaplatit musí. A proto je docela běžnou praxí, že si podnikatelé berou půjčky. Díky nim totiž mají možnost přečkat i těžké časy, kdy se nevede třeba ani trochu dobře.

vyrovnané mince

A jak si soukromníci půjčují, když se dostanou do ekonomických nesnází? Nejednou jsou jejich volbou nebankovní hypotéky bez registru. A není náhodou, že si dotyční půjčují právě zde. Takové hypotéky totiž poskytují nejednou přímo neocenitelné služby, nabízejí to, čeho by se člověk u jiných půjček zřejmě nedočkal.

Oč jde? O to, že se u nebankovních hypoték půjčuje těm, kdo se za ony poskytnuté peníze dokážou zaručit zástavou nějaké vhodné nemovitosti. Člověk tu dá záruku, že vše splatí, v podobě takové zástavy, a rázem má téměř jistotu, že tu uspěje. Kromě toho už totiž musí mít vlastně jenom příjmy, jimiž se dají hradit splátky, a nic víc.

výřez stovky

A to – jak se mnou určitě budete souhlasit – znamená nespornou výhodu pro ty, kdo jsou na tom po ekonomické stránce špatně, jimž by jinde zřejmě nepůjčili ani korunu kvůli dejme tomu špatně vypadajícímu daňovému přiznání, zdánlivě nedostatečným příjmům, záznamům v registrech dlužníků a podobně. Což tady ale právě díky oné zástavě nehrozí.

V podobě nebankovní hypotéky si tedy podnikatel může půjčit i docela velké peníze, a to klidně i s dlouhou dobou splácení, výhodnými úroky a dalšími přednostmi. A to je podstatné.