Estetika v bytě

Schodiště, které budeme budovat ve svém interiéru, tak je to většinou proto, že bude spojovat dvě podlaží. Přístup buď do patra domu, nebo do podkroví. Je nesmírně důležité, aby schody byly bezpečné, měly správnou stabilitu, ale i typologii a geometrii. Špatně navržené schodiště může zbytečně zabrat mnoho prostoru, který bude chybět. Také volba materiálu může v mnohém ovlivnit celkovou estetiku. Jakmile začínáme přemýšlet o schodišti, musíme do tohoto projektu zahrnout i zábradlí. Je to prvek, který nejen že bude zvyšovat komfortní užívání schodiště a splňovat podmínky bezpečnosti, ale zároveň schodiště pohledově dokončuje. A právě zábradlím se dá mnohé ovlivnit. Uzavřít nebo provzdušnit, případně nechat materiál působit v prostoru.železné, tvarované zábradlí.jpg

Zábradlí má několik podob

Především záleží na samotném schodišti. Kdo nemá mnoho volného místa, tak upřednostní spíše točité, ale jinak může být různě lomené nebo i mít odlišné stoupání a délku. Přesto každý chce, aby to byl bezpečný materiál. Dostupné informace si lze zjistit o zábradlí na schodiště KMK design ještě dříve, než se unáhlíme s rozhodnutím.
Bezpečné zábradlí

  • Vždycky musíme myslet na naše děti, které by mohly snadno uklouznout a propadnout, tím si způsobit i velmi ošklivé zranění. Tady budou rozhodující výplně, které by měly poskytnout tu nejlepší ochranu . Ideální by byly v tomto případu tabulové bez vodorovných prvků. Ty by mohly lákat k lezení nahoru a poté k volnému pádu z výšky.
  • Zábradlí musí být dobře ukotveno, jeho pevnost a stabilita je skutečně na místě.
  • Materiál nesmí ohrožovat v používání a je lepší zvolit mezi certifikovanými výrobci, než pořídit levnější produkt, ovšem bez záruky.

hliníkové zábradlí.jpg
Zábradlí má několik podob, především se bude jednat o materiál. Vévodit mu může dřevo, sklo, nerez, hliník, ale i plast nebo rovnou kov, ocel či mosaz. Velmi zajímavé je zábradlí z provazu, ale může budit dojmem nejistoty a ne ochrany.