Čechy krásné, Čechy mé

Jak kdysi napsal jeden opravdu talentovaný básník… A měl pravdu! Naše země je opravdu výjimečná svou krásou, neboť na velmi malém území se toho najdete mnoho. Od hor po krásné a úrodné nížiny a především mnoho zámku a hradů. Samozřejmostí jsou i památky UNESCO, které by měl člověk navštívit v první řadě. Co je ale vlastně na seznamu v České republice?

zámek

  • Lednicko-valtický areál. Něco, co prostě musíte vidět! Úchvatný park, který v sobě skrývá mnoho památek z dob minulých a kopíruje tak styl anglických parků. Ubytování v lednici není nic složitého a můžete si dokonce zaplatit pokojík přímo naproti zámku a stát se tak na pár dnů zámeckou rodinou. To a plno jiného vám navodí opravdu dokonalou šlechtickou atmosféru, která vás bude provázet ještě dlouho po skončení pobytu.
  • Zahrady v Kroměříži. Toto město obecně patří mezi jedno z nejkrásnějších u nás a jeho návštěva je tak trochu nutnost. Obzvlášť nádherný už je pak samotný park s přilehlým zámkem, ve kterém se nachází například čínský altánek a plno dalších zajímavostí.
  • Historické město Český Krumlov. Město, které je opravdu jen pro turisty a pro zábavu. Nenajdete zde jediný panelový dům nebo něco, co by vám kazilo celkový dojem. Opravdovou raritou je pak už jen starý hrad, v jehož okruhu se nacházejí živí medvídci, kteří střeží bezpečnost.
  • Dalším krásným městem na seznamu UNESCO je bezesporu město Telč. Tedy jeho řadové domky na náměstí, které vás uchvátí svou malebností. Jediným trnem je asi jen to, že obyvatelé nejsou už zrovna nadšení z tak velkého turistického ruchu a často se potkáte s arogancí a otráveností. Ale město jako takové za návštěvu rozhodně stojí.
  • Funkcionalistická vila Tugendhat v Brně. Něco pro opravdové milovníky kultury a především architektury dvacátého století. Překvapí vás, jak daleko pokročilé prvky uvnitř najdete.

hotelové služby
Jak vidíte, tak naše zemička má toho opravdu mnoho, co nabídnout. Stačí si jen vybrat a výlet pro tento víkend je naplánovaný!