Solární sprchu si může dovolit každý

Solarní sprcha https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha je skvělou pomůckou pro celou řadu účelů prováděných v exteriéru. Slunce ohřívá tekutinu uvnitř zásobního boxu tmavé barvy úplně zadarmo a poskytuje zdroj teplé vody jak majitelům zahradních bazénů a vířivek, tak i zahrádkářům a všem ostatním, kteří pracují nebo se rekreují na zahradě. Na výběr je několik základních typů a mnoho zajímavých tvarových řešení.

klobouk a brýle u bazénu

Proč si něco takového pořídit

Naprosto zdarma a ekologicky máte během několika desítek minut k dispozici užitkovou vodu ohřátou až na 60 stupňů Celsia.

Můžete se kdykoli osvěžit, umýt ruce, opláchnout chodidla anebo osprchovat celé tělo.

Jednoduchý prostředek pro dostatečnou hygienu před vstupem do bazénu.

Teplotu ohřevu lze regulovat podle potřeby směsnou baterií.

Jde o levný výrobek s jednoduchou instalací, vyžaduje pouze vodovodní přípojku.

Jde o designově propracované produkty, které slouží zároveň jako zahradní dekorace.
plavecký bazén - voda

Typy solárních sprch

Pevné – jejich konstrukci tvoří zásobník na vodu a podstavec, který je nutné napevno instalovat do podlahy, většinou do pevného betonového podloží nebo dlažby. Jejich výhodou je velký objem nádrže, většinou v rozmezí 40 – 60 litrů a stabilnější nosník s větší pevností vůči mechanickému namáhání.

Přenosné stojící na zemi – zásobníky jsou méně objemné, pojmou zpravidla 20 – 30 litrů, stejně tak konstrukční provedení musí odpovídat specifikaci, tedy schopnosti sprchu přenášet z místa na místo. Jsou méně stabilní a vyžadují přísun tekutiny pomocí zahradních hadic s rychlospojkou.

Kempinkové – jedná se o skladné zásobníky z měkkého PVC černé barvy, které se zavěšují na větev stromu, stanovou konstrukci atp. a ohřátá voda proudí sprchovou koncovkou ve spodní části nádoby. Velmi primitivní, levné, ale poměrně účinné řešení pro kempování a pobyt v přírodě. Ohřátou tekutinu však nelze využívat jako pitnou, pouze jako užitkovou.