Papírová gratulace

Říká se, že univerzálním dárkem k výročí, narozeninám, svátkům a dalším významným událostem, jsou peníze. Ty jsou ale příliš neosobní, proto jejich darování často skrýváme v nejrůznějších papírových přáníčcích. Ta obsahují obrázek vystihující osobnost obdarovaného či danou událost, což z nich činí mnohem lepší dar, než jsou samotné peníze. Mnohá z nich jsou natolik propracovaná a originální, že peníze do nich vkládat už ani není třeba.

birthday-3284376_1280

Při jejich výběru je třeba samozřejmě zohlednit událost, ke které se vážou. Dnes už je takových možností skutečně spousta, vedou samozřejmě ta k narozeninám. Někdy se můžeme setkat i s číselným vyjádřením na nich, což platí zejména o kulatinách, dosažení dospělosti apod. Kromě narozeninových kupujeme (či vyrábíme) také přáníčka ke svatbě, narození dítěte, kondolenční, ke dni matek (dnes už i otců), novoroční, vánoční či velikonoční, valentýnské, omluvné a zkrátka mnohé další.

roses-1706448_1280

Dalším důležitým faktorem je druh přání. Může se jednat o jednoduchou pohlednici, ale častěji se setkáváme s rozkládacím druhem, uvnitř něhož často najdeme básničku, hudbou či jinou formu věnování. Kromě těch klasických, obsahující pouze potisk s hezkým či vtipným obrázkem, můžeme vybrat také různě perforované či vyřezávané přání. Novinkou poslední doby jsou pak přání 3D, která tvoří trochu originálnější formu blahopřání. Kromě květin tak můžete narazit téměř na cokoliv – auto, klec s ptáky, draky, dorty a prostě cokoliv, co bude obdarovaného skvěle vystihovat a co ho zcela jistě ohromí.

Podle designu můžeme vybírat z univerzálních přání, přání pro muže, ženy či děti, pro maminku či tatínka, vtipných, zamilovaných i milých variant,… Dnes už jsou zkrátka možnosti skutečně nepřeberné a záleží pouze na vkusu darujícího, jak se s touhle formou gratulace popasuje. V každém případě by měl pořád myslet na to, koho bude obdarovávat, protože je třeba se samozřejmě trefit do vkusu toho, komu přáníčko budeme dávat. Přece jen, děláme to pro něj a pro to, abychom ho potěšili.