Jak naplánovat rekonstrukci kuchyně a nezbláznit se z toho. Zde je pár tipů.

Plánujete rekonstrukci kuchyně? Tak to určitě chcete, aby bylo všechno dokonalé a vaření vám šlo jedna báseň. Dokonalá a praktická kuchyň je základem každé domácnosti, protože v kuchyni vznikají všechny ty dobroty na váš rodinný stůl. Rekonstrukci ale i samotnou přípravu proto nepodceňujte a inspirujte se našimi typy.kuchyni přizpůsobte i prostoru, který máte k dispozici

Mějte plán

Bez dobrého plánu se vám nepodaří nic. Rekonstrukce kuchyně potřebuje také plán, a když budete vědět, do čeho jdete, nic vás později nepřekvapí. Pokud chcete rekonstrukci provést své pomocí, budete si muset všechno zajistit sami, v případě, že oslovíte odborníka, budete mít o hodně práce méně. Co se týče materiálu potřebného na vaši rekonstrukci, než budete plánovat barvy kachliček a ladit ji s barvou kuchyňské linky, ověřte si, že vámi zvolené produkty jsou na skladě a budou tak k dispozici.
Všechno naplánujte i časově. Rozvrhněte si, jak dlouho by práce mohli trvat, zda se budete věnovat rekonstrukci jen o víkendech nebo i v týdnu. Tak se pokuste odhadnout, na jak dlouho to celé bude a nezapomeňte o tom informovat své sousedy, aby nebyli následně překvapení, že je u vás zvýšená hlučnost. A nezapomeňte, že nejlépe se pracuje, když je doma nejméně lidí, a když jsou děti nejlépe na školním výletě, u babičky na prázdninách nebo na táboře.i v malé kuchyni můžete mít všechno, co potřebujete

Buďte realisti

Na stránkách katalogů vypadají kuchyně na fotografiích sice krásně, ale to neznamená, že každá z nich bude také praktická. Proto myslete na to, co reálně budete potřebovat a co ve své kuchyni budete mít. V úvahu vemte, jak velký chcete dřez, zda chcete varnou desku nebo kombinovaný sporák, jestli se má do kuchyňské linky vlézt i vestavěná myčka a kolik chcete mít úložného prostoru. Pracujte zkrátka s tím, co můžete mít a co potřebujete. Design v tomto případě jde na druhou kolej vedle praktičnosti.
Dobře si rozvrhněte si celkový rozpočet. Kolik peněz do rekonstrukce chcete anebo můžete skutečně dát, je velmi důležitý údaj a s ním pracujete vlastně celou dobu. Podle rozpočtu volte materiál, spotřebiče a všechno přizpůsobte celkové podobě vaší nové kuchyňské linky.