Co dělat, abychom udělali dobrý dojem

Jdete na první schůzku, pracovní pohovor nebo společenskou akci? Každé setkání s někým cizím, zvláště pokud chcete udělat dobrý dojem, je výjimečné. A stačí několik sekund, abyste si o cizím člověku udělali nějaký názor. A za stejnou dobu si udělá názor i on na vás.

Přesný recept na nejlepší první dojem neexistuje, ale existuje pár pravidel, která vám pomohou vždy uspět.
1.       Dbejte na to, abyste byli správně oblečení a upravení. Oblečení by mělo odpovídat dané příležitosti. Buďte raději konzervativní, a vyhýbejte se extrémům. Podle šatů vás budou všichni hodnotit.
2.       Nechte doma špatnou náladu a negativitu. Pokud z vás bude vyzařovat, dobrý dojem určitě neuděláte.

3.       Do místnosti vstupujte vždy vzpřímeně, s hlavou vzhůru. Chůze a správné držení těla o vás mnohé prozradí. Charisma vás bude od ostatních pozitivně odlišovat.
4.       Vždy pozdravte, i když se neobracíte k nikomu konkrétnímu.
5.       Potřesení rukou je při prvním setkání nutností, a to nejen na začátku schůzky, ale také na jejím konci. Toto gesto má velký význam. Snažte se vždy udržet suchou dlaň s pevným stiskem. Vždy dodržujte patřičnou vzdálenost, abyste nikomu nevstoupili do jeho osobní zóny.
6.       Je nejen důležité, co říkáte, ale také to, jakým tónem. Díky slovům ostatní nahlédnou do vašeho nitra. Nezapomeňte také na úsměv a oční kontakt. Budete působit optimisticky.

7.       Naslouchejte druhým a vždy dbejte o to, abyste působili, že vás dané téma zajímá. Je jedno, zda se jedná o důležitý obchod nebo osobní život, vždy dávejte pozor a vhodně přitakávejte.
8.       Snažte se o sobě mluvit co nejméně, protože je to ubíjející. Projevujte především zájem o ostatní. Snažte se mluvit skromně, nebýt příliš hluční, úměrnost naší komunikace je velmi důležitá.
9.       Před schůzkou vždy vypněte mobilní telefon. Pokud by vám zvonil při důležité schůzce, mohli byste působit dojmem, že pro vás není důležitá. Také psaní esemesek je na schůzce nevhodné.