Bublinková fólie – zdatný pomocník při stěhování

Bublinková fólie 2pack – docela obyčejná pomůcka, která však ušetří spoustu starostí, hlavně v době, kdy se potřebujeme přestěhovat. Když se pozorně zadíváte na film „Kulový blesk“, zjistíte, že pan Knotek, alias Josef Abrhám, balí porcelán do papírových novin. Zapomeňte na tiskoviny, které špiní tiskařskou barvou, a dejte přednost osvědčenému uzavřenému vzduchu v polyetylenové fólii.

velké bublinky

Jak balit věci do bublinkové fólie

Jak balit křehké věci –fólie s bublinkami je perfektní výplňový materiál, takže ji můžete směle používat pro balení sklenic, talířů, misek a jiných kusů křehkého nádobí a předmětů, a mezi sebou je můžete vystlat opět fólií, anebo papírovým kartonem. Právě pro křehké věci se bublinky hodí nejvíc, to dobře ví i řada e-shopů, které s úspěchem balí zákazníkům zboží nejrůznějšího charakteru.

Jak balit nábytek a skleněné výplně – výhodou bublinkové fólie je schopnost odolat poměrně velkému tlaku, jestliže se položí na větší plochu, toho lze s úspěchem využít při balení dřevěných desek a skleněných tabulí, které jsou součástí nábytkových sestav. Každou desku zabalte do fólie zvlášť a desky i sklo pak pokládejte na hranu (nikoli na plocho) a opírejte jednu vedle druhé. Takto lze přestěhovat prakticky jakýkoli nábytek i na dlouhou vzdálenost.

duhové bublinky

Květiny – přeprava rostlin vyžaduje zvláštní pravidla – především musí být chráněný květináč (keramický) před rozbitím, ten stačí obalit jednou vrstvou fólie a květiny pak umístit do přepravní nádoby těsně vedle sebe, aby se květináče navzájem dotýkaly. Kdyby se volně pohybovaly, mohlo by dojít k jejich poškození. Květiny lze opatrně zabalit celé do fólie a ponechat pouze nahoře otvor pro přístup vzduchu.

Používejte více vrstev – výhodou bublinek je, že se výrazně nezmačkají ani tehdy, využijete-li více vrstev fólie na sobě. To se hodí např. u těžších břemen, nebo u předmětů náchylných k snadnému poškození, jako jsou plastové výlisky a dřevěné části u hraček, sportovních a domácích potřeb. V zásadě platí pravidlo, že čím více vrstev fólií na sobě, tím vyšší stupeň ochrany předmětů.