5 nejlepších českých filmů roku 2018

Češi jsou známí jako národ velkých milovníků, ale i kritiků všeho možného. My jsme proto tentokrát naší kritice podrobili filmy a ne ledajaké, ale ty české za uplynulý rok. Jaké filmy nám tedy přišli nejlepší a rozhodně jsou nutností, kterou by fanoušek filmu neměl vynechat?
snímky slunce

1. Pásky z Nagana

Kdo by neslyšel o úspěchu českých hokejistů na Zimních olympijských hrách v Naganu. Pásky z Nagana jsou fenomenálně zpracovaným dokumentem, který s odstupem dvaceti let, ukazuje slavný triumf naší hokejové reprezentace. V dokumentu samozřejmě nechybí dobové záběry, rozhovory s hráči, trenéry, ale i třeba s tehdejšími komentátory a novináři.

2. Toman

Film, který neměl v médiích možná až tak velkou pozornost, ale určitě by si jí zasloužil. Jedná se o drama zasazené do poválečného období, ve kterém sledujeme postavu Tomana, šéfa zahraniční rozvědky. Film velice věrně ukazuje, jak muselo být složité žít v dané době, ale také nekalé praktiky, díky kterým má Toman pomoci komunistům vyhrát volby.

3. Úsměvy smutných mužů

Klasická česká tragikomedie, která nám přiblíží osudy mužů, kteří se díky alkoholu dostali až na úplné dno. Sledujeme příběhy různých osobností od bývalého úspěšného triatlonisty, po geniálního matematika až po člověka, který zašel až příliš daleko v soužití s nevlastní dcerou. Film je plný velice kvalitních hereckých výkonů a třeba se po jeho shlédnutí zamyslíte i sami nad sebou.

4. Prezident Blaník

Antonín Blaník je velice úspěšná lobbista, který náhle kandiduje na prezidenta. V předvolební kampani i přes absolutně absurdní programové body zaboduje a získá potřebné hlasy pro kandidaturu. Nakonec, ale mezi kandidáty není zapsán kvůli jeho asistentovi Žížalovi, který nestihne hlasy odevzdat včas. Snímek, který navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník rozhodně zaručuje kvalitní satiru, kdy na žádném politikovi nenechá nit suchou.
vstupenky do kina

5. Po čem muži touží

Komedie je u nás velice oblíbený žánr, ale ne vždy se povede tak, aby byla vtipná a zajímavá. Komedie, Po čem muži touží je ale velice dobrou podívanou. Oddechový film, u kterého se zaručeně pobavíte. Postavy jsou po řadě špatných komedií posledních let dobře napsané, a i použitý humor je trefný a výstižná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup